Ofertes de pràctiques
Durant aquesta setmana s’aniran publicant totes les ofertes de pràctiques disponibles pel Pràcticum Odisseu 2024, classificades per àmbits professionals:
– Administració, economia i dret
– Màrqueting, comunicació i disseny
– Turisme, patrimoni i cultura
– Enginyeries i informàtica
– Arquitectura i urbanisme
– Agronomia, veterinària i ciències de l’alimentació
– Ciències ambientals i geografia
– Educació, serveis socials, salut i lleure
– Humanitats i arxivística
Els estudiants podeu enviar les vostres candidatures (màxim 3) entre el 14 de març i el 9 d’abril, seguint els passos que s’indiquen aquí.
ATENCIÓ! Les candidatures que no vagin acompanyades d’una còpia de l’expedient acadèmic actualitzat no seran acceptades.
Properament podreu visualitzar la localització de les ofertes al mapa
Administració, economia i dret
005 – 2024 Ajuntament del Perelló
Suport a Secretaria i Intervenció
El Perelló (Baix Ebre)
007- 2024 Ajuntament de Bolvir
Dpt. Administratiu i suport secretària-interventora
Bolvir (Cerdanya)
022 – 2024 TEIMO FRUIT SL
Suport administratiu / Back office
Seròs (Segrià)
024 – 2024 Alegret Asesores S.L.
Màrqueting online en comparador d’assegurances
Dues places
La Pobla de Segur (Pallars Jussà)
025 – 2024 Antonio Alegret Gallart SL
Comptable júnior
Dues places
La Pobla de Segur (Pallars Jussà)
026 – 2024 Ajuntament de Sant Quirze de Besora
Auxiliar d’administració en un Ajuntament
Sant Quirze de Besora (Osona)
033 – 2024 Zapater Assessors, S.L.
Comptabilitat, fiscal i laboral
L’aldea (Baix Ebre)
035 – 2024 Centre de Difusió Tecnológica Fusta i Moble de Catalunya, Fundació Privada (CENFIM/AMBIT)
Tècnic/a de suport al departament de Màrqueting
La Sénia (Montsià)
037 – 2024 GESTORIA MORALES SL
Pràctiques empresarials
Amposta (Montsià)
044 – 2024 Ajuntament de Masdenverge
Tècnic/a de suport a intervenció
Ajuntament de Masdenverge (Montsià)
046 – 2024 CERAMICA LA COMA SA
Posició de suport al departament administratiu i comercial
Balaguer (La Noguera)
050 – 2024 Ajuntament d’Agramunt
Suport al departament de comptabilitat i intervenció
Agramunt (L’Urgell)
056 – 2024 Genera Innovació, SCCL
Tècnic/a de projectes
El Perelló (Baix Ebre)
062 – 2024 Consorci per al Desenvolupament del Baix Ebre i Montsià
Suport a la gestió d’expedients Leader i als projectes de cooperació i estatègic.
Tortosa (Baix Ebre)
076 – 2024 Ajuntament de la Pobla de Segur
Administració general
Tortosa (Baix Ebre)
077 – 2024 Electrodomésticos Taurus, SL
Suport al departament de Customer Service
Oliana (Alt Urgell)
078 – 2024 Electrodomésticos Taurus, SL
Suport al departament de Persones
Oliana (Alt Urgell)
080 – 2024 Taurus Research and Development, SLU
Màrqueting a la indústria
Oliana (Alt Urgell)
81 – 2024 Polne, SL
Suport al departament financer
Oliana (Alt Urgell)
83 – 2024 Consorci Grup d’Acció Local Noguera Segrià Nord
Suport en la gestió d’expedients i en els diferents projectes de cooperació
Balaguer (Noguera)
086 – 2024 AJUNTAMENT D’ALFARRÀS
Suport Secretaria Intervenció Ajuntament
La Pobla de Segur (Pallars Jussà)
087 – 2024 INICIATIVES ALT URGELL SA
Tècnic/a documental i d’administració de l’empresa IAUSA
La Seu d’Urgell (Alt Urgell)
089 – 2024 Ajuntament de l´Espluga de Francolí
Gestió en una administració pública
Espluga de Francolí (Conca de barberà)
090 – 2024 SECURITYPLA, S.L.
Coordinació administrativa
Tortosa (Baix Ebre)
Agronomia, veterinària i ciències de l’alimentació
010 – 2024 DOP Oli del Baix Ebre – Montsià
Suport a la DOP de l’Oli i a l’Associació de Cooperatives.
Tortosa (Baix Ebre)
047 – 2024 Celler Lagravera S.L.U.
Controls de producció i seguiments de vinificació
Alfarràs (Segrià)
064 – 2024 Associació l’Aube
Tècnic/a de suport a les activitats de l’entitat
Móra la Nova (Ribera d’Ebre)
065 – 2024 Associació per al Desenvolupament Rural Integral de la zona Nord-Oriental de Catalunya
Tècnic/a de desenvolupament rural
Olot (Garrotxa)
066 – 2024 Associació per al Desenvolupament Rural Integral de la zona Nord-Oriental de Catalunya
Tècnic/a mediambiental
Olot (Garrotxa)
068 – 2024 SOM FORMATGERS, SL
Tècnic/a de qualitat
Ripoll (Ripollès)
071 – 2024 Làctics l’Esquella S.L.
Suport en els processos d’elaboració a l’obrador i venda
Bellver de Cerdanya (Cerdanya)
Arquitectura i urbanisme
003 – 2024 Lluerna Arquitectura SCCL
Suport en projectes d’arquitectura
Solsona (Solsonès)
034 – 2024 Centre de Difusió Tecnològica Fusta i Moble de Catalunya / AMBIT
Tècnic/a de suport al departament d’Innovació
La Sénia (Montsià)
036 – 2024 Also Casals instal.lacions SL Suport a oficina tècnica de la unitat de negoci de construcció
Tortosa (Baix Ebre)
048 – 2024 Ajuntament de Móra La Nova
Arquitecte/a
Móra la Nova (Ribera d’Ebre)
049 – 2024 Ajuntament de Móra La Nova
Arquitecte/a tècnic/a i edificació
Móra la Nova (Ribera d’Ebre)
051 – 2024 Ajuntament d’Agramunt
Suport a Serveis tècnics d’arquitectes municipals
Agramunt (L’Urgell)
054 – 2024 Ajuntament de Xerta
Arquitectura i/o Arquitectura tècnica
Xerta (Baig Ebre)
065 – 2024 Associació per al Desenvolupament Rural Integral de la zona Nord-Oriental de Catalunya
Tècnic/a de desenvolupament rural
Olot (Garrotxa)
Ciències ambientals i geografia
011 – 2024 DOP Oli del Baix Ebre – Montsià
Suport a la DOP de l’Oli i a l’Associació de Cooperatives.
Tortosa (Baix Ebre)
015 – 2024 Terramar Natura i Cultura SL
Elaboració i execució d’activitats d’educació ambiental i cultural per a grups
Palau de Santa Eulàlia (Alt Empordà)
032 – 2024 Ajuntament de Lladorre
Auxiliar de Turisme
D’una a dues places
Lladorre (Pallars Sobirà)
034 – 2024 Centre de Difusió Tecnològica Fusta i Moble de Catalunya / AMBIT
Tècnic/a de suport al departament d’Innovació
La Sénia (Montsià)
057 – 2024 La Bastida Participació SCCL
Suport en la creació i execució de la programació educativa d’estiu per a joves de Santa Coloma de Queralt
Santa Coloma de Queralt (Conca de Barberà)
058 – 2024 La Bastida Participació SCCL
Suport en la dinamització i educació ambiental a La Torre de Fontaubella
La Torre de Fontaubella (Priorat)
064 – 2024 Associació l’Aube
Tècnic/a de suport a les activitats de l’entitat
Móra la Nova (Ribera d’Ebre)
065 – 2024 Associació per al Desenvolupament Rural Integral de la zona Nord-Oriental de Catalunya
Tècnic/a de desenvolupament rural
Olot (Garrotxa)
066 – 2024 Associació per al Desenvolupament Rural Integral de la zona Nord-Oriental de Catalunya
Tècnic/a mediambiental
Olot (Garrotxa)
Educació, serveis socials, salut i lleure
009 – 2024 Ecoparkestiula SL
Monitoratge de lleure
Dues places
Campdevànol (Ripollès)
017 – 2024 Associació per la coordinació de membres i entitats de lleure rurals de Catalunya, CRUC (Coordinació Rural de Catalunya)
Educador/a social activitats de lleure i vacances
Olius (Solsonès)
018 – 2024 Associació per la coordinació de membres i entitats de lleure rurals de Catalunya, CRUC ( Coordinació Rural de Catalunya)
Tècnic/a d’esports
Olius (Solsonès)
030 – 2024 Casal d’Assistència Benèfica
Psicòleg/Psicòloga residència de la tercera edat
Puig-reig (Berguedà)
031 – 2024 Casal d’Assistència Benèfica
Fisioterapeuta en residència de la tercera edat
Puig-reig (Berguedà)
057 – 2024 La Bastida Participació SCCL
Suport en la creació i execució de la programació educativa d’estiu per a joves de Santa Coloma de Queralt
Santa Coloma de Queralt (Conca de Barberà)
058 – 2024 La Bastida Participació SCCL
Suport en la dinamització i educació ambiental a La Torre de Fontaubella
La Torre de Fontaubella (Priorat)
060 – 2024 La Neural
Psicòleg/a a La Neural
Berga (Berguedà)
084 – 2024 Consorci Grup d’Acció Local Noguera Segrià Nord
Suport en el projecte Futurs Emprenedors Rurals i altres projectes de cooperació
Balaguer (Noguera)
087 – 2024 INICIATIVES ALT URGELL SA
Tècnic/a documental i d’administració de l’empresa IAUSA
La Seu d’Urgell (Alt Urgell)
091 – 2024 Residència Nostra Senyora de Ribera
Educador/a social
La Pobla de Segur (Pallars Jussà)
092 – 2024 Residència Nostra Senyora de Ribera
Infermer/a
La Pobla de Segur (Pallars Jussà)
Enginyeries i informàtica
01 – 2024 Prefabricados y Contratas
Enginyer/a junior
Cervera (La Segarra)
02 – 2024 Prefabricados y Contratas
Tècnic/a de qualitat i medi ambient industrial
Cervera (La Segarra)
021 – 2024 FRIDECAL, S.A.
Pràctiques d’enginyeria
Dues places
Golmes, Mollerussa (Pla d’Urgell)
034 – 2024 Centre de Difusió Tecnològica Fusta i Moble de Catalunya / AMBIT
Tècnic/a de suport al departament d’Innovació
La Sénia (Montsià)
040 – 2024 VALLS CLIMENT S.L.
Programació d’aplicacions industrials amb el llenguatge de programació python
Campredó (Baix Ebre)
052 – 2024 Instal·lacions Vilana s.l.
Departament d’enginyeria
La Seu d’Urgell (Alt Urgell)
079 – 2024 Taurus Research and Development, SLU
Enginyer/a mecànic/a
Oliana (Alt Urgell)
097 – 2024 PROJECTES D’ENGINYERIA GAP, SLP
Enginyer en pràctiques d’instal·lacions als edificis
Camarles (Baix Ebre)
Humanitats i arxivística
006- 2024 Ajuntament de Bolvir (Museu Espai Ceretània)
Suport Dpt. de turisme i administratiu
Bolvir (Cerdanya)
012 – 2024 Ajuntament de Ripoll. Museu Etnogràfic de Ripoll
Suport a la gestió del Museu Etnogràfic de Ripoll i seguiment projectes de gestió cultural i turística
Dues places
Ripoll (Ripollès)
028 – 2024 Ajuntament de la Baronia de Rialb
Guia turístic/a
La Baronia de Rialb (Noguera)
038 – 2024 Ajuntament de Baix Pallars
Guia i documentalista al Museu de Gerri
Baix Pallars (Pallars Sobirà)
058 – 2024 La Bastida Participació SCCL
Suport en la dinamització i educació ambiental a La Torre de Fontaubella
La Torre de Fontaubella (Priorat)
070 – 2024 Associació per a la Preservació del Patrimoni Ferroviari i Industrial
Guia – dinamitzador de les visites al museu
Dues places
Móra la Nova (Ribera d’Ebre)
073 – 2024 Ajuntament de la Sénia
Auxiliar de biblioteca a la biblioteca municipal
La Sénia (Montsià)
075 – 2024 Ajuntament de la Pobla de Segur
Suport a la biblioteca municipal
La Pobla de Segur (Pallars Jussà)
087 – 2024 INICIATIVES ALT URGELL SA
Tècnic/a documental i d’administració de l’empresa IAUSA
La Seu d’Urgell (Alt Urgell)
088 – 2024 Ajuntament de l´Espluga de Francolí
Gestió de l’arxiu
Espluga de Francolí (Conca de barberà)
Màrqueting, comunicació i disseny
019 – 2024 Àger Gestió Assessors (Esther Inglada Cardona)
Disseny i posada en marxa i manteniment inicial de la web corporativa
Àger (Noguera)
024 – 2024 Alegret Asesores S.L.
Màrqueting online en comparador d’assegurances
Dues places
La Pobla de Segur (Pallars Jussà)
032 – 2024 Ajuntament de Lladorre
Auxiliar de Turisme
D’una a dues places
Lladorre (Pallars Sobirà)
035 – 2024 Centre de Difusió Tecnológica Fusta i Moble de Catalunya, Fundació Privada (CENFIM/AMBIT)
Tècnic/a de suport al departament de Màrqueting
La Sénia (Montsià)
043 – 2024 Ajuntament de Santa Bàrbara (La Plana Ràdio)
Suport radiofònic
Santa Bàrbara (Montsià)
045 – 2024 PAMPOLS PACKAGING INTEGRAL, S.A.
Suport al departament de Màrqueting
Vilanova de la Barca (Segrià)
046 – 2024 CERAMICA LA COMA SA
Posició de suport al departament administratiu i comercial
Balaguer (La Noguera)
059 – 2024 Cerdanya Solar SCCL
Comunicació d’una cooperativa en sostenibilitat energètica
Puigcerdà (Cerdanya)
074 – 2024 Ajuntament de la Sénia
Auxiliar a l’oficina de turisme de l’Ajuntament de la Sénia
La Sénia (Montsià)
80 – 2024 Taurus Research and Development, SLU
Màrqueting a la indústria
Oliana (Alt Urgell)
087 – 2024 INICIATIVES ALT URGELL SA
Tècnic/a documental i d’administració de l’empresa IAUSA
La Seu d’Urgell (Alt Urgell)
093 – 2024 Col·lectiu Cultura
Community Manager – social media Manager
Ulldecona (Montsià)
Turisme, patrimoni i cultura
006- 2024 Ajuntament de Bolvir (Museu Espai Ceretània)
Suport Dpt. de turisme i administratiu
Bolvir (Cerdanya)
008 – 2024 La Trobada Hotel, S.L.
Recepció hotel
Ripoll (Ripollès)
012 – 2024 Ajuntament de Ripoll. Museu Etnogràfic de Ripoll
Suport a la gestió del Museu Etnogràfic de Ripoll i seguiment projectes de gestió cultural i turística
Dues places
Ripoll (Ripollès)
016 – 2024 Ajuntament de la Vall de Boi
Auxiliar de turisme
Barruera (Alta Ribagorça)
020 – 2024 Turisme Rural Mas Pineda Oix
Ajudant gestió diària masia rural (agroturisme)
Montagut i Oix (Garrotxa)
023 – 2024 Ajuntament de Vilaller
Atenció i dinamització de l’oficina de turisme de Vilaller
Vilaller (Alta Ribagorça)
027 – 2024 Consell Comarcal del Pallars Jussà
Epicentre -Centre de visitants del Geoparc- suport àrea de cultura, patrimoni i de turisme
Tremp (Pallars Jussà)
028 – 2024 Ajuntament de la Baronia de Rialb
Guia turístic/a
La Baronia de Rialb (Noguera)
029 – 2024 Ajuntament de la Baronia de Rialb
Atenció al visitant als gorgs del Forat de Buli
La Baronia de Rialb (Noguera)
032 – 2024 Ajuntament de Lladorre
Auxiliar de Turisme
D’una a dues places
Lladorre (Pallars Sobirà)
038 – 2024 Ajuntament de Baix Pallars
Guia i documentalista al Museu de Gerri
Baix Pallars (Pallars Sobirà)
039 – 2024 SIALIN HOTELS SL (Hotel Saurat)
Suport de la gestió hotelera i de restauració
Dues places
Espot (Pallars Sobirà)
055 – 2024 Ajuntament d’Àger
Informador/a turístic/a de la Vall d’Àger
Àger (Noguera)
061 – 2024 Cabanyes entre Valls SL
Recepció a Cabanyes entre Valls
La Vall de Bianya (Garrotxa)
069 – 2024 Hosteria Fontdemora SL
Ajudant de recepció
Móra la Nova (Ribera d’Ebre)
070 – 2024 Associació per a la Preservació del Patrimoni Ferroviari i Industrial
Guia – dinamitzador de les visites al museu
Dues places
Móra la Nova (Ribera d’Ebre)
072 – 2024 Ajuntament de Ribes de Freser
Suport a la informació turística de la Vall de Ribes
Ribes de Freser (Ripollès)
074 – 2024 Ajuntament de la Sénia
Auxiliar a l’oficina de turisme de l’Ajuntament de la Sénia
La Sénia (Montsià)
Terminis:
- Enviament d’ofertes per part d’empreses: del 12 de febrer al 10 de març de 2024
- Presentació de candidatures d’estudiants: del 14 de març al 9 d’abril de 2024
- Selecció de candidats per part d’empreses: principis de maig (a concretar)
- Sol·licitud de l’ajut per part de l’empresa/entitat: finals de maig (a concretar)
- Realització de les pràctiques: fins al 15 de setembre de 2024